DONANIM HABER

Çift ekranlı laptop modeli HP Omen X 2S duyuruldu

Artık çoğu oyuncu bilgisayarı yeteri kadar inceltilmiş, hafifletilmiş ve güçlendirilmiş durumda. Bu konuda şirketlerin ürünlerini birbirinden ayırması için çok fazla bir şey yapılamıyor.

Ancak HP, tüm bu sorunu oyunculara yönelik ilk çift ekranlı laptop modeli ile çözüyor. HP Omen X 2S, çift ekranıyla oyuncu ürünleri pazarında bir ilk gerçekleştirdi.

HP Omen X 2S özellikleri ile neler sunuyor?

Ekran tarafında 15 inç boyutunda bir ekrana ev sahipliği eden Omen X 2S, Full HD çözünürlük ve 144Hz tazeleme oranının yanı sıra 4K çözünürlüğünde 240Hz tazeleme oranına sahip ekran varyasyonu ile tanıtıldı. Ayrıca bilgisayarın en dikkat çekici unsurlarından biri olan ikinci ekran 6 inç boyut ve Full HD çözünürlük sunuyor. Bu ekranı, video izlemek, sistem performansını görmek gibi işlevlerde kullanabilirsiniz.

2019 Omen serisi bilgisayarlarından biri olan Omen X2S, kalbinde en güçlü mobil işlemcilerden biri olan Intel i9 serisine yer veriyor. 32 GB RAM ve farklı farklı depolama alanı varyasyonlarıyla gelen cihazın ekran kartı tarafında ise oyuncular için geliştirilmiş en güçlü ekran kartlarından biri olan RTX 2080 yer alıyor.

5 yollu hava akımı ile üstün soğutma sistemi de bu bilgisayarda sunuluyor. Ayrıca işlemcinin üstündeki termal macunun 10 kata kadar daha fazla iletkenlik sunduğu belirtiliyor.

Bu ürünün yanı sıra daha birçok ürünün de tanıtımını gerçekleştiren HP, Omen X25 ve Omen X25F monitör modellerini de tanıttı. Oyun odaklı bu monitörler, NVIDIA G-SYNC ve AMD FreeSync teknolojilerine destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir